منو
سبد خرید

بکس بادی

بکس بادی 2/1 اینچ جنیوس 400480
ناموجود
Brand: GENIUS Model: 400480
  طراحی خاص برای امور سنگین دارای مکانیسم چکش دوقلوگشتاور خروجی بال و عملکرد بال دارای بدنه ای قوی با استحکام بال مناسب برای کارهای حرفه ای و تعمیرکاران حرفه ایبکس بادی جنیوس 400480 به کاربر این امکان را می دهد که فعالیت ها را با انرژی کمتر، آس..
0تومان
نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)

وقتی پیچ ها خیلی محکم شده یا یخ زده‌اند چه می‌کنید؟ احتمالا می‌دانید که در این مواقع نمی‌توان آنها را به کمک آچار معمولی باز کرد. آچار بکس ابزاری است که هنگامی که هیچ آچار دیگری کار نمی‌کند، می‌توانید از آن استفاده کنید. آچار بکس ها یک موتور الکتریکی یا بادی دارند که یک نیروی ناگهانی شدید را در بازه زمانی کوتاهی به مهره وارد می‌کند. نیروی زیاد با فواصل زمانی کم سبب می‌شود مهره شل یا سفت شود.

آچار بکس ها انواع مختلفی دارند که برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها بر اساس نحوه تامین نیرو به بکس برقی و یا بکس بادی تقسیم‌بندی می‌شوند. از آنجایی که آچار بکس بادی گشتاور بیشتری دارد و از محبوبیت بیشتری برخوردار است، در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

 

آچار بکس بادی چیست؟


آچار بکس بادی ابزاری است که با جریان هوای فشرده کار می‌کند. از آن در صنایع خودروسازی، گاراژها و تعمیرگاه های خودرو و کارخانه‌های تولید ابزار استفاده می‌شود. این دستگاه مزایای مختلفی نسبت به انواع الکتریکی دارد که برخی از آنها عبارتند از:


قیمت  مناسب

آچار بکس بادی طراحی ساده‌ای دارد که قیمت آن را کاهش می‌دهد. در بخش ابزارآلات بادی آچاریست انواع آچار بکس بادی با قیمت های مختلف در دسترس هستند. می‌توانید انواع مدل ها را مشاهده و بررسی کرده و مدل مطلوبتان را با مناسبترین قیمت تهیه کنید.

·  خنک شدن دستگاه به کمک هوای فشرده: یکی از مهمترین مزایای آچار بکس بادی نسبت به مدلهای الکتریکی این است که هرگونه دمای تولیدشده -به علت دوران عناصر داخلی- توسط هوای فشرده خنک می‌شود و بدین روش دمای دستگاه همیشه در بازه مطلوبی باقی می‌ماند. این ویژگی موجب می‌شود این دستگاه برای خط تولید و مونتاژ بسیار مطلوب باشد. زیرا امکان کار به مدت طولانی را فراهم می‌کند.

·  عمر زیاد: از آنجایی که آچار بکس بادی فاقد قطعات الکتریکی است، احتمال خرابی آن کاهش می‌یابد. طراحی ساده و دمای پایین نیز نیاز به تعمیرات را کاهش داده و موجب افزایش عمر دستگاه می‌شود.

با وجود این مزایا، این دستگاه دارای محدودیتهایی است که لازم است پیش از خرید به آن توجه کنید:

·  نیاز به تامین هوای فشرده: یکی از معایبی که در مورد آچار بکسهای بادی می‌توان به آن اشاره کرد، نیاز به تامین هوای فشرده به طور پیوسته است. بیشتر تعمیرگاهها، کارخانه‌ها و کارگاهها به کمپرسورهای بزرگی مجهز هستند که میزان کافی هوای فشرده را تامین می‌کند. اگر مایلید از آن برای انجام پروژه‌های خانگی استفاده کنید، بهتر است بدانید کمپرسورهای کوچک خانگی برای این دستگاه جوابگو نیستند و لازم است مدتی صبر کنید تا فشار هوا به میزان لازم برسد .

·  کنترل محدود بر سرعت گشتاور: یکی دیگر از معایب این دستگاه عدم امکان کنترل سرعت است. برخی کمپرسورها به کنترلرهایی مجهز هستند که با تغییر میزان هوای ورودی، فشار خروجی را تغییر می‌دهد. ولی این کنترلر از دقت کافی-که در مدلهای الکتریکی وجود دارد- برخوردار نیست .

 

ساز و کار بکس بادی

فرض کنید یک پیچ خیلی محکم شده باشد. در این صورت قادر نخواهید بود آن را با نیروی دست باز کنید. ولی اگر از چکش استفاده کنید چه؟ با چند ضربه چکش پیچ شل شده و باز می‌شود. این همان اتفاقی است که داخل یک آچار بکس می‌افتد. به طور کلی این دستگاه با ایجاد نیروی چکشی کار می‌کند. نیروی چکشی زیاد در فواصل زمانی کوتاه کلید موفقیت و کارایی بالای آن است. با حرکت روتور چکش حرکت کرده و نیروی موتور را به شفت خروجی منتقل می‌کند. نکته اساسی در این فرآیند مکانیزم چکشی آن است که به این شکل کار می‌کند: وقتی سر آچار با مانعی روبرو می‌شود، چکش از پین جدا شده و شروع به چرخش با سرعت بالا می‌کند که به نوبه خود موجب ذخیره انرژی بیشتر در آن می‌شود. سپس چکش به خروجی(anvil) متصل شده و انرژی ذخیره شده را به صورت انرژی جنبشی به آن منتقل می‌کند که موجب ایجاد یک گشتاور بالا روی شفت خروجی می‌شود. وقتی این ضربات به تعداد کافی و در زمان کوتاهی وارد شوند، دستگاه عمل کرده و پیچ باز می‌شود.

برای خرید آچار بکس بادی به چه نکاتی توجه کنیم؟

فاکتورهای مهمی در انتخاب یک آچار بکس بادی دخیل هستند که لازم است هنگام خرید به آنها توجه کنید. توجه شما را به برخی از این نکات جلب می‌کنیم:

·  گشتاور خروجی: حتما میزان گشتاور ایجادشده توسط دستگاه را چک کنید تا با کاربرد مد نظر شما متناسب باشد.

·  اندازه سوکت: یکی از مهمترین شاخصه‌ها در انتخاب آچار بکس، سایز ورودی سوکت است. در حال حاضر پیشرفت تکنولوژی سبب شده است برای افزایش قدرت دستگاه نیازی به افزایش سایز نداشته باشیم. اگر مایلید برای شل کردن و سفت کردن پیچهای تراکتور ماشین کامباین و... از آن استفاده کنید، می‌توانید با خرید یک آچار 1.9 پیشرفته نیازتان را مرتفع کنید.

·  تعداد ضربات در ثانیه: نشان‌دهنده تعداد حرکت چکشی در هر ثانیه است. افزایش تعداد ضربات چکشی، کارایی دستگاه را افزایش می‌دهد.