منو
سبد خرید

داس و علف زن برقی

داس برقی تاپ گاردن EBC-1400-1
-3 %
Brand: TOP GARDEN Model: EBC-1400-1
دارای یک نخ نایلونی و یک تیغه‌ی فلزی برای گیاهان مختلفطول نخ 5 مترعرض برش 42 سانتیمترسرعت نخ 7500 دور در دقیقهسرعت تیغه 10000 دور در دقیقهداس برقی تاپ گاردن EBC-1400-1 یکی دیگر از ابزارآلات باغبانی تولید شده توسط برند نام آشنای تاپ گاردن است. این محصول توانایی کارکرد با دو سر نخ نایلونی یا تیغه فلزی..
2,548,000تومان 2,628,000تومان
نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)

علف زن برقی یک دستگاه مخصوص کشاورزی است که برای برش بوته ها، درختان کوچک، هرس علف هرز. در شرایطی که چمن زن برقی قابل استفاده نباشد یا دسترسی لازم را نداشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. داس برقی نیز کاربردی مانند علف زن برقی دارد که با استفاده از نیروی برق به کاربر کمک می کند تا علف ها و حتی شاخه های ضخیم را هرس کند. چنانچه برای بریدن شاخه های ضخیم با مشکل مواجه شدید، این دستگاه قدرتمند می تواند به کمکتان بیاید.

مزایای علف زن برقی

علف زن ها مزایای مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کاربردهای متعدد: آنها می توانند با تیغه های مختلفی کار کنند که امکان برش مواد مختلف را فراهم می کند.
 • عمر طولانی: علف زن ها در صورت نگهداری و تعمیرات به موقع، عمر طولانی و قابلیت اطمینان بالایی دارند. با این حال عمر آنها به نحوه و محل استفاده نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر مرتبا در محل های سنگلاخی کار می کنید و یا از آن برای برش شاخه‎‌های ضخیم استفاده می کنید، لازم است تیغه را مرتبا تیز کنید، در غیر این صورت عمر دستگاه کاهش می یابد.
 • قدرت بالا: علف زن ها قدرت بالایی دارند و به راحتی می توانند بوته های انبوه و شاخه های ضخیمی که چمن زن ها قادر به هرس کردنشان نیستند را ببرند. علاوه بر آن در مکان هایی که دسترسی کمتر است به راحتی کار می کنند. با این حال کار با آنها ممکن است سخت باشد و در صورتی که لازم باشد مساحت زیادی را هرس کنید، امکان خستگی کاربر وجود دارد.
 • ضد ارتعاش: اکثر علف زن ها ضد ارتعاش هستند که ایمنی را افزایش داده و خستگی فرد را کاهش می دهد.

ساختار علف زن برقی

علف زن ها از سه قسمت کلی تشکیل می شوند:

واحد نیرو

 واحد نیرو تامین کننده نیروی لازم برای کار دستگاه می باشد. انرژی لازم برای کار دستگاه ممکن است به سه روش زیر تامین شود:

 •  موتور بنزینی دو یا چهار زمانه که برای دستگاههای قوی تر مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از آنها برای مقاصد کشاورزی استفاده می شود.
 •  موتور الکتریکی- متصل به پریز برق- که برای کارهایی با ابعاد کوچکتر به طور مثال باغبانی مورد استفاده قرار می گیرند
 •  موتور های بی سیم که با باتری قابل شارژ کار می کنند.

واحد انتقال قدرت

یک شفت که داخل یک دسته بلند قرار می گیرد و نیرو از طریق آن انتقال می یابد.

سری دستگاه

سری دوار که تیغه روی آن قرار گرفته و عمل برش را بر عهده دارد.

انواع علف زن

سه نوع اصلی علف زن ها عبارتند از: علف زن دستی، walk-behind و tow-behind که در ادامه به طور خلاصه توضیحاتی در مورد آنها ارائه می شود:

 علف زن دستی

علف زن های دستی موتور بزرگتر و قدرتمند تری نسبت به دستگاه هرس دستی دارند و به همین دلیل برای برش چمن ضخیم و نامرتب و حتی نهال ها بسیار مناسبند. علف زن های دستی ممکن است موتور دو زمانه یا چهار زمانه داشته باشند. وزن این دستگاه ها بین 4.54 تا 11.35 کیلوگرم متغیر است و پهنای برشی بین 22.9 تا 45.8 سانتیمتر دارند.

walk behind

دستگاه Walk behind به اجرای پروژه های بزرگ سرعت می بخشد. برخلاف نوع دستی که برای برش جالیز کوچک گیاهان مناسب هستند، walk behind ها برای هرس زمین های نسبتا بزرگ مانند یک زمین خالی، پارکینگ یا قسمتی از باغ که دیر به دیر به آن رسیدگی می کنید، ایده آل هستند. وزن این دستگاه ها بین 116.2 تا 183.87 کیلوگرم متغیر است و پهنای برش بین 61 تا 66 سانتیمتر دارند.

tow behind

 این ابزار برای کار سخت و سریع بسیار مناسب است و اغلب توسط کسانی خریداری می شود که یک زمین بزرگ دارند. Tow-behindها می توانند به تراکتور یا ATV متصل شده و در برش علف های ضخیم بسیار موثر عمل می کنند.

 وزن این دستگاه ها بین 203.4 تا 340.5 کیلوگرم متغیر است و پهنای برش بین 1.1 تا 1.45 متر دارند.

نکات ایمنی

علف زن ها ابزار قدرتمندی هستند. به همین سبب لازم است نکات ایمنی را هنگام کار کردن با آنها به خوبی رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است خود و اطرافیان را در معرض خطر جدی قرار دهید. برخی از این نکات ایمنی که لازم است هنگام کار با آنها مورد نظر قرار دهید به شرح زیر است:

 • همواره از harness(همبست برقی) استفاده کنید.
 • هرگز از دستگاهی که به فرمان مجهز نیست، استفاده نکنید. به کمک آن می توانید دستگاه را کنترل کرده و از صدمه دیدن – در صورتی که دستگاه از دستتان بپرد- شما جلوگیری کنید.
 • پیش از آغاز کار تکنیک های لازم کار با دستگاه را فرا بگیرید. علف زن ها ناحیه برش خاصی دارند و نمی توان از آنها در هر جهتی استفاده کرد. اگر یک ساقه ضخیم را با زاویه نامناسب ببرید، دستگاه ممکن است به خودتان لگد بزند.
 • همواره عینک ایمنی بپوشید. در غیر اینصورت، براده ایجاد شده در اثر کار دستگاه ممکن است به داخل چشمانتان پریده و به شما آسیب برساند.
 • همواره اطمینان حاصل کنید که هنگام کار با دستگاه حداقل 15 متر با افراد دیگر فاصله داشته باشید.
 • همواره قبل از شروع کار تیغه را چک کنید که کاملا تیز باشد. کندی تیغه می تواند موجب کاهش عمر دستگاه و ایجاد خطر شود.

در بخش ابزار آلات برقی آچاریست می توانید انواع علف زن با قیمت های مختلف را مشاهده کرده و با کیفیت ترین مدل را با مناسبترین قیمت تهیه کنید.