منو
سبد خرید

سمباده لرزان

Brand: RONIX Model: 6401
قدرت مناسبطراحی ارگونومیکلرزش تا 13000 دور در دقیقهدارای کیسهسنباده لرزان رونیکس 6401 دستگاه سنباده برقی با وزن 2 کیلوگرم و توان موتور 300 وات می باشد. سرعت لرزش این دستگاه در حالت آزاد تا 13000 دور در دقیقه است.دستگاه سنباده لرزان در واقع سنباده اتوماتیک است که مانند سنباده کاغذی و دستی عمل می کند ..
1,498,000تومان
Brand: محک Model: OS-200
 قدرت مناسبوزن کم14000 دور در دقیقه سرعت لرزشگارانتی 12 ماههسنباده لرزان محک مدل OS-200 با قدرت ۲۰۰ وات و وزن 1.2 کیلوگرم با برند محک توسط کشور چین به بازار عرضه شد. سرعت لرزش این دستگاه 14000 دور در دقیقه و ابعاد صفحه آن 110*100 میلی متر است؛ همچنین ابعاد دستگاه نیز 147*118*180 میلی متر می باش..
720,000تومان
سنباده لرزان گرد کرون CT13395
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT13395
قدرت مناسبطراحی ارگونومیکلرزش تا 26000 دور در دقیقهقابلیت کنترل سرعتدارای کیسهسنباده لرزان گرد کرون CT13395 دارای وزن 2.4 کیلوگرم و توان موتور 450 وات می باشد. این دستگاه قابلیت کنترل سرعت دارد که می تواند در حالت اول تا 8000 دور در دقیقه و در حالت دوم تا 26000 دور در دقیقه چرخش داشته باشد.علاوه بر ..
0تومان
سنباده لرزان گرد کرون CT13394
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT13394
طراحی ارگونومیکدارای کیسهتا 12000 دور لرزشسنباده لرزان گرد کرون CT13394 دارای موتوری با قدرت 240 وات و وزن 1.360 کیلوگرم می باشد. این دستگاه توانایی لرزش 12000 دور در دقیقه داشته و قطر صفحه دایره ای آن 125 میلی متر است. این سنباده مجهز به کلید قفل کن ضد گرد و غبار است که کاربر با استفاده از این قابل..
0تومان
سنباده لرزان گرد کرون CT13327
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT13327
قدرت موتور بالاطراحی ارگونومیککیفیت بالای قطعاتدارای کیسهتا 13000 دور لرزشسنباده لرزان گرد کرون CT13327 دارای موتوری با قدرت 450 وات و وزن 2.4 کیلوگرم می باشد. دستگاه سنباده لرزان در واقع سنباده اتوماتیک است که مانند سنباده کاغذی و دستی عمل می کند با این تفاوت که به کمک این دستگاه عمل سنباده زدن به ..
0تومان
سنباده لرزان گرد متابو SXE 450 Turbo Tec
ناموجود
Brand: METABO Model: SXE 450 Turbo Tec
قدرت موتور350 واتسرعت در حالت آزاد: 4200-11000 دور در دقیقهاندازه صفحه سمباده قطر 150 میلیمتر قابلیت کنترل سرعتسیستم کنترل قدرت برای شروع سمباده کاریحرکت لرزشی و گردشی برای سنباده کاری مطلوب ترسمباده کاری عالی و بدون شیار یا علایمیاتاقان عالی با واشر های متعدد ضد گرد و غبارسمباده لرزان گرد SXE 450 T..
0تومان
سنباده لرزان گرد متابو SRE 4351 Turbo Tec
ناموجود
Brand: METABO Model: SRE 4351 Turbo Tec
قدرت موتور 350 واتسمباده کاری عالی و بدون شیار یا علایمگیرش قوی سمباده بدون قلاب، دکمه یا حلقهحرکت لرزشی و گردشی برای سمباده کاری مطلوب تریاتاقان عالی با واشر های متعدد ضد گرد و غباراستفاده از فیلتر گرد و غبار و یا اتصال به جارو برقیسمباده لرزان گرد SRE 4351 Turbo Tec محصول شرکت متابو آلمان بود..
0تومان
سنباده لرزان کرون 320 وات CT13401
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT13401
قدرت موتور 320 واتمجهز به فیلتر مخصوص برای تمیزی محیط کارمجهز به دکمه قفل کنتعویض راحت و سریع کاغذ سمبادهسمباده CT13401 محصول شرکت کرون است و دارای موتوری با قدرت 320 وات می باشد. شرکت تولید کننده ی کرون، برای این دستگاه دو دسته ی بسیار نرم طراحی کرده است که باعث کارایی بهتر و ایمنی کاربر می شود. سم..
0تومان
سنباده لرزان کرون 220 وات CT13400
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT13400
قدرت موتور 220 واتمجهز به فیلتر مخصوص برای تمیزی محیط کاراستفاده از بلبرینگ های ضد غبار با کیفیتتعویض سریع و راحت کاغذ سمبادهسمباده CT13400 محصول شرکت کرون بوده و دارای موتوری با قدرت 220 وات است. شرکت تولید کننده کرون برای این سمباده، دو دسته بسیار نرم طراحی کرده که باعث راحتی و ایمنی کاربر می‌شود...
0تومان
سنباده لرزان آنکور O2
ناموجود
Brand: ANCHOR Model: O2
قدرت مناسبوزن کمچرخش 1350 دور در دقیقهسنباده لرزان آنکور O2 سنباده ای مربعی با قدرت ۲۰۰ وات و وزن 1.3 کیلوگرم با برند چینی معتبر آنکور در بازار عرضه شد. این دستگاه در ابعادی کوچک و قابل حمل ارائه شده است و سرعت لرزش آن 13500 دور در دقیقه می باشد.سنباده لرزان یک دستگاه سنباده اتوماتیک است که با جریان..
0تومان
سنباده سه گوش متابو DSE 300 Intec
ناموجود
Brand: METABO Model: DSE 300 Intec
قدرت موتور 300 واتاندازه صفحه سمباده 93 میلیمترقابلیت کنترل سرعت سیستم مکش گرد و غباردارای حرکت گردشی و لرزشی تنظیم شواتصال آسانسنباده سه گوش DSE 300 Intec محصول شرکت متابو آلمان بوده و دارای توان 300 وات است. سمباده متابو DSE 300 Intec دارای قابلیت کنترل سرعت بوده و کاربر آن می‌تواند بسته به نوع کا..
0تومان
نمایش 1 تا 16 از 16 (1 صفحه)

شاید برای شما هم پیش آمده است که یک میز ساخته باشید ولی از پرداخت نهایی کار به خاطر وجود برآمدگی ها، فرورفتگی ها و خراش ها چندان راضی نباشید. برای حل این مشکل لازم است سطح قطعه را به وسیله یک دستگاه صاف کنید. برای این کار از سمباده  استفاده می کنند. سمباده ها در انواع مختلفی موجود هستند که یکی از آنها سمباده لرزان است. سمباده لرزان که به نام های سمباده Circular و یا سمباده finishing نیز شناخته می شود، ابزار فشرده ای است که کارایی بسیار خوبی دارد. از این ابزار برای کار های بسیار ظریف مانند پاک کردن سرنج، صاف کردن لبه های تیز و ایجاد یک سطح بسیار صاف استفاده می شود.

سمباده لرزان به نام سمباده مداری نیز شناخته می شود که علت آن حرکت پد سمباده در یک مسیر مداری شکل است. همچنین ممکن است این سمباده ها را با نام سمباده  نیز بشناسید زیرا صفحه سمباده آن به طور معمول و استاندارد به اندازه یک چهارم صفحه استاندارد است (سایز یک صفحه استاندارد 22.86 در 27.94 سانتیمتر است).
سمباده لرزان وزن بسیار کم و حرکت نرمی دارد که امکان آسیب دیدگی و خرابی کار را کاهش می دهد، با این حال ممکن است موجب شود برای کار های سنگین مناسب نباشد.

سمباده لرزان چگونه کار می کند؟

مشابه بسیاری از ابزار دیگر، سمباده لرزان با باتری و یا سیم کار می کند. در این دستگاه صفحه سمباده به وسیله دو گیره فنری در مقابل پد نگاه داشته می شود. سمباده زن در جهت های مختلفی به سرعت حرکت می کند، پد ها در پایه آن کار می کنند و سمباده زنی انجام می شود.

این سمباده ها به شکل های مختلفی حرکت می کنند. آنها می توانند در یک مسیر مستقیم و یا به سمت عقب و جلو حرکت کنند و مشابه یک سمباده دستی عمل کنند.

برخی سمباده ها می توانند به کمک تنها یک سوییچ از وضعیت مستقیم (Straight line) به وضعیت مداری تغییر حالت بدهند. پیشنهاد می شود برای پرداخت نهایی از حالت مداری استفاده کنید تا میزان خراش ها به حداقل برسد.

کاربرد سمباده لرزان

اکثر سمباده های لرزان به خاطر وزن کم به راحتی با یک دست قابل استفاده هستند. با توجه به وزن کمشان، این سمباده ها قابل حمل هستند و استفاده از آنها آسان است؛ به همین دلایل سمباده  لرزان کاربرد های مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • صاف کردن لبه های تیز
 • حذف و پاکسازی سرنج چوب
 • پاک کردن رنگ خشک شده
 • پولیش کردن سطوح چوبی: این سمباده ها مخصوصا برای پولیش کردن سطوح چوبی از جمله خانه پرندگان، چار چوب پنجره ها، میز های کوچک و ... بسیار موثر و مناسبند.

علاوه بر موارد فوق، با توجه به اینکه استفاده از سمباده لرزان برای همه با هر میزان تجربه ای ساده است و احتمال آسیب دیدن و خرابی کار بسیار کم است، این دستگاه برای تازه کار هایی که به پروژه های مربوط به چوب علاقمند هستند، بسیار مناسب است.  لازم به ذکر است با اینکه سمباده های لرزان برای افراد آماتور بسیار کارا هستند، ولی بدین معنی نیست که تنها به آنها تعلق دارند. سمباده لرزان در دستان یک فرد حرفه ای امکان بهترین و هموار ترین پولیش نهایی بر سطح چوب، گچ و سایر سطوح را فراهم می کند.

مزایا و معایب سمباده لرزان

سمباده لرزان مزایا و معایب مختلفی دارد که با دانستن آنها می توانید برای خرید بهتر تصمیم بگیرید. در ادامه به برخی از این مزایا و معایب اشاره می کنیم:

مزایا

 • وزن کم
 • قابل حمل، امکان انتقال و استفاده در مکان های مختلف
 • ارتعاشات کم
 • کنترل ساده
 • ایمن
 • امکان سمباده زنی سطوح با اشکال مختلف: با توجه به اینکه پد سمباده در دایره های کوچکی حرکت می کند، امکان حرکت صفحه سمباده در هر جهتی فراهم شده و امکان سمباده زنی سطوح با اشکال غیر منتظم و یا دسترسی کم را فراهم می کند.
 • صفحه سمباده ارزان
 • پایداری بیشتر
 • سر و صدای کم

معایب

 • از آن برای برش چوب نمی توان استفاده کرد.
 • مرتبا باید صفحه سمباده را تعویض کرد.
 • با توجه به سرعت پایین دستگاه، زمان انجام کار به درازا می انجامد.

نکات مهم در هنگام خرید سمباده لرزان

نکات مختلفی وجود دارد که هنگام انتخاب و خرید سمباده لرزان لازم است به آنها توجه کنید. در ادامه به برخی از آنها می پردازیم:

 • Grit یا تعداد ساینده در هر اینچ مربع: این عدد مابین 40 و 600 متغیر است. کیفیت سطح برای grit زیر 80 کاملا زبر است. 80grit تا 120 کیفیت متوسط و سمباده زنی با grit بالای 120 از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
 • سیستم پاک کنده گرد و غبار: سمباده زنی میزان بالایی آلودگی، خاک و گرد و غبار ایجاد می کند. مجهز بودن به سیستم جمع آوری گرد و غبار از مزایای هر دستگاه سمباده زنی به شمار می رود.
 • سرعت: هرچه سرعت سمباده زنی بالاتر باشد، کیفیت سطح کاهش می یابد.

نتیجه گیری

در سایت بخش ابزار آلات برقی آچاریست انواع سمباده لرزان با قیمت های مختلف دسترس هستند. می توانید به راحتی انواع مدل ها را مشاهده کرده و با کیفیت ترین مدل را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.