منو
سبد خرید

فاضلاب بازکن

فاضلاب بازکن نک 800B
ناموجود
Brand: NEK Model: 800B
توان 390 واتقطر فنر 10 میلی مترمناسب برای باز کردن  لوله‌های با قطر 20-80 میلیمتردارای موتور با قدرت پیشروی بالا و بدون لرزشبا بدنه ای مستحکم مقاومت بالافاضلاب بازکن نک 800B وسیله ای مناسب برای تخلیه و گرفتگی لوله ی فاضلاب و چاه است. فاضلاب بازکن نک دستگاهی خوش ساخ..
0تومان
نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)

گرفتگی لوله‌ها مشکلی است که ممکن است در نقاط مختلف خانه از جمله حمام، دستشویی و یا آشپزخانه رخ دهد. گیر کردن اجسام خارجی، تلنبار شدن مو، گرد و خاک، ریشه درختان و ... همه از عواملی هستند که ممکن است  موجب بروز این مشکل شوند. در سال 1933 فردی به نام بلانک به فکر حل این مشکل افتاد؛ تلاش او به اختراع دستگاهی به نام فاضلاب‌بازکن انجامید. اختراع بلانک می‌توانست مسیر فاضلاب که به خاطر آلودگی و ریشه درختان گرفته شده بود را باز کرده و مسیر حرکت مواد را مانند روز اول هموار کند. فاضلاب‌بازکن به سرعت جای خود را در بازار ابزارآلات پیدا کرد و به محبوبیت زیادی در میان کاربران دست یافت. این دستگاه در طول چند دهه اخیر تغییرات زیادی کرد تا جایی که به شکل امروزی خود درآمد. با ما همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

انواع فاضلاب‌بازکن

فاضلاب‌بازکنها انواع مختلفی دارند که با توجه به قطر لوله، نوع و میزان گرفتگی و ... می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از انواع دستگاه فاضلاب‌بازکن که امروزه در بازار موجود هستند عبارتند از:

  • فاضلاب‌بازکن آبی: فاصلاب‌بازکنهای آبی یا  sewer jetterاز یک جت پرفشار آب برای باز کردن مسیر لوله‌ها استفاده می‌کنند. آنها یک پمپ دارند که توسط شلنگ به نازل متصل شده و آب را به سمت لوله هدایت می‌کند. نازلها سایزهای مختلفی دارند و ممکن است برای کاربردهای متعددی طراحی شده و مورد استفاده قرار بگیرند. فاضلاب‌بازکنهای آبی قابل حمل هستند و حتی می‌توانند در خودروها، تریلیها و ... نصب شوند. آنها معمولا برای گرفتگیهایی که در اثر مواد سخت ایجاد شده اند، مناسب نیستند ولی می‌توانند برای باز کردن گرفتگی‌های ناشی از روغن، ماسه، یخ و سایر مواد نرم مورد استفاده قرار بگیرند.
  • فاضلاب‌بازکن هوایی: لوله‌بازکنهای هوایی از کربن‌دی‌اکسید، هوا یا گازهای پرشتاب برای بازکردن گرفتگی استفاده می‌کنند. گاز پرشتاب نیرویی وارد می‌کند که موجب بازشدن گرفتگی می‌شود. سرعت بالا یکی از مزایای مهم این دستگاه به شمار می‌رود، با این حال این مدلها برای بازکردن گرفتگی در لوله‌های اصلی چندان مناسب نیستند.
  • لوله‌بازکن برقی: لوله‌بازکنهای برقی یک موتور الکتریکی دارند که نیروی تولیدشده توسط آن یک کابل انعطاف‌پذیر یا فنر را چرخانده و در طول لوله به سمت جلو هل می‌دهد. طول کابل در این مدلها تا 40 متر نیز می‌رسد و می‌تواند تا 80 متر در طول لوله جلو برود. این مدلها برای باز کردن مقاطع طولانی مناسب هستند و می‌توانند اجسام جامد مانند ریشه درختان و اجسام خارجی را از سر راه کنار بزنند. مدلهایی که با فنر کار می‌کنند، حتی قادرند خمهای 90 درجه را بدون آسیب رساندن به لوله طی کنند. با این حال قیمت و وزن این مدلها زیاد است و کار با آنها به نیروی فیزیکی زیادی نیاز دارد. لوله‌بازکنهای برقی در دو نوع اصلی درام و مقطعی تولید می‌شوند. در درامها کابل در یک درام نگهداری می‌شود تا از آسیب مصون بماند در حالی که در مدلهای مقطعی، کابلهایی به طول 2.5 تا 5 متر به هم متصل می‌شوند تا کابل اصلی را شکل دهند.
  • فاضلاب‌بازکن درام: فاضلاب‌بازکنهای درام سرعت بالایی دارند و کار با آنها ساده است. با اینکه وزن آنها گاهی تا 50 کیلوگرم نیز می‌رسد، ولی تغذیه اتوماتیک و سرعت بالای حرکت کابل کار را برای کاربر ساده‌تر می‌کنند. همچنین در این مدلها سرعت جمع شدن لوله پس از پایان کار بیشتر از مدلهای دیگر است.
  • فاضلاب‌بازکن مقطعی: قابلیت حمل و نقل از جمله مزایای فاضلاب‌بازکن مقطعی به شمار می‌رود؛ زیرا کاربر نیازی ندارد کل کابل را برای هر پروژه جابجا کند و تنها کافی است کابل را به میزان لازم جدا کرده و همراه خود ببرد. همچنین اگر کابل آسیب ببیند، تنها همان مقطع دچار مشکل می‌شود، در صورتی که در فاضلاب‌بازکنهای درام کل کابل-که طول آن تا بیش از 30 متر نیز می‌رسد- دچار آسیب می‌شود. فاضلاب‌بازکنهای کابلی برای بازکردن گرفتگیهایی که در اثر ریشه درختان و یا اجسام خارجی مانند اسباب‌بازی، جواهرات و ...ایجاد شده اند، بسیارمطلوب هستند.

راهنمای خرید فاضلاب‌بازکن

برای انتخاب فاضلاب‌بازکن مناسب باید به دو نکته مهم توجه کنید؛ در اینجا به اختصار به بررسی این دو نکته می‌پردازیم:

1- نوع و سایز لوله: ابتدا لازم است مشخص کنید لوله‌هایی که به طور معمول با آنها کار می‌کنید، از چه نوعی هستند و چه سایزی دارند. سایز لوله در توان مورد نیاز دستگاه موثر است. مثلا لوله‌های سینک و آشپزخانه به دستگاه متفاوتی نسبت به دودکش نیاز دارند. با توجه به سایز لوله می‌توان دستگاه مناسب را انتخاب کرد.

2- نوع گرفتگی: مواد مختلفی ممکن است موجب گرفتگی لوله‌ها شوند. بهتر است ابتدا مشخص کنید گرفتگیهایی که به طور معمول با آنها کار می‌کنید، در اثر چه چیزی ایجاد می‌شوند، نرم یا سخت هستند و .... مواد سختتر به موتور بزرگتر و قدرتمندتر با دور موتور بیشتری نیاز دارند. آگاهی از این مسئله به انتخاب دستگاه مناسب کمک می‌کند.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی فاضلاب‌بازکنها و انواع مختلف آنها پرداختیم. در سایت آچاریست انواع مختلف فاضلاب‌بازکن با قیمت مناسب برای خرید فراهم شده‌اند، توصیه می‌کنیم آنها را بررسی کنید و در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوالی با کارشناسان ما تماس بگیرید.