منو
سبد خرید

فرز و مینی فرز

Brand: BOSCH Model: GWS9-115
طراحی ارگونومیکوزن کمموتور پر قدرت مینی فرز بوش GWS9-115 موتوری قدرتمند با توان 900 وات داراست و چرخش آن تا 11500 دور در دقیقه می باشد. این دستگاه از برند معتبر بوش آلمان که یکی از برندهای با سابقه و قدرتمند بازار ابزارآلات است دارای وزن 2.1 کیلوگرم بوده و قطر صفحه مناسب برای کار با این مینی..
3,248,000تومان
Brand: CROWN Model: CT13500
قدرت موتور 2200 وات طراحی ضد گرد وغبار به منظور جلوگیری از آسیب به بلیرینگ دستگاه طراحی جدید گیربکس در راستای افزایش طول عمر آن دارای قابلیت نصب دسته کمکی در سه جهت فرز سنگری 230 میلیمتری CT13500 دارای قدرت موتور 220 وات می باشد . از این دستگاه برای برش کاری روی سنگ استفاده می شود. فرز سنگبری ک..
2,530,000تومان
Brand: CROWN Model: CT13500
قدرت موتور 2200 وات طراحی ضد گرد وغبار به منظور جلوگیری از آسیب به بلبرینگ دستگاه طراحی گیربکس جدید جهت جلوگیری از کاهش گیریس دستگاه در راستای افزایش طول عمر آن دارای قابلیت نصب دسته کمکی در سه جهتمینی فرز آهنگری CT13500 دارای قدرت موتور 2200 وات است و همچنین دارای ولتاژ 220 ولت می باشد. از مینی ..
2,510,000تومان
نمایش 1 تا 20 از 36 (2 صفحه)

دستگاه فرز یک ابزار برقی است که برای فرزکاری، آسیاب و تیز کردن قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه از یک چرخ ساینده یا سنگ فرز (abrasivewheel) به عنوان ابزار برش استفاده می‌کند. هر دانه  یا grain روی سطح صفحه سنگ با تغییر شکل برشی و ایجاد نیروی shear ، موجب برش و جدا شدن یک چیپ کوچک از روی قطعه می‌شود. از این دستگاه برای پرداخت قطعات، افزایش کیفیت سطح و کاهش زبری آن و افزایش دقت ابعادی می‌توان استفاده کرد. به کمک این دستگاه دقت ابعادی می‌تواند تا 0.000025 میلیمتر افزایش یابد. بنابراین از آن می‌توان در مواردی که نیاز به ظرافت بالا وجود دارد، بهره برد. با این حال از آن برای برش زبر با سرعت بالا نیز می‌توان استفاده کرد که این ویژگی دستگاه فرز را به یک ابزار همه کاره تبدیل می‌کند.

 انواع مختلف دستگاه فرز بسته به سایز صفحه سنگ و جنس آن-به طور مثال الماس یا سنگ-  طراحی و ساخته می‌شوند که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار فرز و مینی فرز

دستگاه فرز از یک تکیه‌گاه، یک صفحه سنگ، و یک گاید برای نگهداری قطعه تشکیل شده است. می‌توان قطعه را در حین کار ثابت نگه داشت و فرز را بر فراز آن حرکت داد و یا با ثابت نگه داشتن فرز، حرکت قطعه را کنترل کرد.

همچنین با توجه به اینکه این فرآیند حرارت زیادی تولید می‌کند، برای خنک کردن قطعه از خنک‌کننده استفاده می‌شود که تلورانس را درمیزان قابل قبولی نگه می‌دارد. در دستگاههایی که برای عملیات با دقت بالا طراحی می‌شوند، فرآیند گرمای نسبتا کمی ایجاد می‌کند و نیازی به خنک‌کننده وجود ندارد.

انواع فرز و مینی فرز

انواع مختلف دستگاه فرز در صنایع مهندسی، الکتریکی، اتومبیل، و .. مورد استفاده قرار می گیرند. به همین منظور انواع مختلفی از دستگاههای فرز طراحی و تولید شده اند که در ادامه به برخی از مهمترین مدل ها اشاره خواهیم کرد:

·  Bench grinder این دستگاه روی میز کار یا زمین فیکس می‌شود و معمولا دارای دو چرخ با سایز grain مختلف است. این دستگاه به صورت دستی  کار می‌کند و برای ساخت یا تعمیر ابزار مختلف، پرداخت کار و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

·  Belt grinder: از این دستگاه می‌توان برای کار با فلزات و سایر مواد بهره برد.  Belt grindingیک فرآیند همه‌کاره بوده و در موارد مختلفی از جمله پرداخت نهایی کاربرد دارد.

·  Gear grinder: از این دستگاه برای حذف مواد اضافه در ساخت دنده های فوق دقیق استفاده می‌شود.

·  Cylindrical grinders: یک دستگاه cylindrical grinding ممکن است دارای چندین صفحه سنگ باشد. قطعه چرخیده و به چرخها خورانده می‌شود تا یک استوانه ساخته شود. از آن برای ساخت قطعات دقیق مانند تیوبها، لوله‌ها، میله‌ها، یاتاقانها، و قطعات دیگر استفاده می‌شود.

·  Surface grinder: این دستگاه یک head دارد که پایین آورده می‌شود. در همان حین قطعه عقب و جلو رفته و از میان صفحه سنگ که روی میز قرار دارد عبور می‌کند. یک Surface grinder ممکن است به طور دستی و یا توسط CNC کنترل شود.

·  Tool and cutter grinder: این نوع ابزار و D-bit grinder برای تیز کردن مته دریل یا سایر عملیات مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انوع صفحه سنگ فرز و مینی فرز

همانطور که پیشتر شرح داده شد، یکی از قطعات مهم دستگاه فرز، صفحه سنگ است که در انواع مختلفی- با توجه به کاربرد مطلوب- طراحی و ساخته می‌شود. در حقیقت صفحه سنگ یا grinding wheel یک چرخ است که مواد ساینده روی سطح آن قرار دارد. این چرخ در دستگاه فرز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این صفحات دارای سطح مقطع مختلف و پروفیلهای متفاوتند تا برای اهداف مختلف مناسب باشند. صفحه سنگ می‌تواند از جنس فولاد، آلومینیوم و ... تولید شود.

در ادامه به شرح برخی از انواع این صفحات می‌پردازیم:

·  Cup wheel: از این نوع صفحه سنگ معمولا در Tool and Cutter grinder استفاده می‌شود که در آن جهتگیری صفحه و پروفایل نازک اهمیت دارد.

·  Straight wheel: این صفحه سنگ رایجترین نوع صفحه است و در bench grinder مورد استفاده قرار می‌گیرد.

·  Cylinder wheel: این نوع صفحات یک سطح بلند و پهن توخالی ایجاد می‌کنند. از آنها فقط در vertical or horizontal spindle grinders می توان استفاده کرد.

·  Tapered wheel: یک Straight wheel که از بیرون به طرف داخل زوایه‌دار می شود. این نوع صفحه از نوع معمولی محکمتر است و میتواند نیروی lateral بیشتری را تحمل کند.

·  Straight cup: به جای Cup wheel می توان از این نوع صفحه سنگ استفاده کرد که سطح رادیال بیشتری برای فرزکاری درد.

·  Diamond wheel: صفحه الماسه صفحه فرزی است که روی سطح آن با الماس پوشانده شده است. از آن برای کار با مواد بسیار سخت شامل لبه های کاربیدی، بتن یا سنگ جواهر استفاده می‌شود.

در این بخش ابزارآلات برقی آچاریست می توانید انواع دستگاه های فرز با قیمت های مختلف را مشاهده کرده و باکیفیت‌ترین مدل را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.