منو
سبد خرید

متر لیزری

Brand: ANCHOR Model: TM60
با کیفیت بالادامنه اندازه گیری تا 60 متردقت اندازه گیری تا  1.5± میلی مترقابلیت خاموش شدن خودکاردارای کیف کمریمتر لیزری 60 متری آنکور TM60 متر با کیفیت از برند Anchor است که منبع تغذیه آن باتری نیم قلمی (غیر شارژی) می باشد. این دستگاه که از کاربری آسان بهره برده و از دقت بالایی برخورد..
1,065,000تومان
متر لیزری رونیکس RH-9180
ناموجود
Brand: RONIX Model: RH-9180
با کیفیت بالادقت اندازه گیری تا 1.5 میلی متردارای بلوتوثدارای صفحه کلید روانمتر لیزری رونیکس RH-9180 دارای دقت و سرعت اندازه‌گیری بالا و منبع تغذیه آن باتری (غیر شارژی) می باشد.متر لیزری یکی از ابزارآلات در دسته بندی ابزار دستی است. این دستگاه کاربردی به دلیل بالا بردن سرعت انجام کار و به حداقل رسان..
0تومان
متر لیزری 80 متری هیوندای 802DM
ناموجود
Brand: HYUNDAI Model: 802DM
دامنه اندازه گیری تا 80 متردارای نشانگر میزان باتریقابلیت محاسبه فیثاغورثقابلیت ذخیره سازی اندازه گیریمتر لیزری 80 متری هیوندای 802DM با وزن 0.150 کیلوگرم دارای صفحه نمایش بزرگ جهت مشاهده آسان و منبع تغذیه آن باتری غیر شارژی می باشد. این دستگاه دارای دامنه اندازه گیری 0.2 تا 80 متر بوده و ..
0تومان
متر لیزری 80 متری مبوت MBT80
ناموجود
Brand: MEBOTE Model: MBT80
دارای کیف حملدامنه اندازه گیری تا 80 متردقت اندازه گیری تا 200 میلی مترمتر لیزری 80 متری مبوت MBT80 دارای ابعاد 2*4.5*11 با وزن 0.3 کیلوگرم می باشد و به وسیله باتری غیر شارژی راه اندازی می شود.این دستگاه جهت مصارف عمومی و صنعتی مناسب بوده و از دقت بالایی برخوردار است. دستگاه متر لیزری نوعی ابزار دست..
0تومان
متر لیزری 80 متری آنکور TM80
ناموجود
Brand: ANCHOR Model: TM80
دارای کیف حملدامنه اندازه گیری تا 80 متردقت اندازه گیری تا 1.5± میلی مترقابلیت محاسبه فیثاغورثمتر لیزری 80 متری آنکور TM80 متر با کیفیت و کاربردی است که منبع تغذیه آن باتری نیم قلمی می باشد. این دستگاه از دقت بالایی برخوردار می باشد و جهت مصارف عمومی و صنعتی مناسب است.دستگاه متر لیزری نوعی ابزا..
0تومان
Brand: HYUNDAI Model: 602DM
دامنه اندازه گیری تا 60 متردارای نشانگر میزان باتریقابلیت محاسبه فیثاغورثقابلیت ذخیره سازی اندازه گیریمتر لیزری 60 متری هیوندای 602DM دارای وزن 0.104 کیلوگرم است و به دلیل داشتن وزن کم و کاربری آسان از محصولات پر طرفدار برند هیوندای محسوب می شود. این دستگاه جهت مصارف عمومی و صنعتی مناسب است و منبع ت..
0تومان
متر لیزری 60 متری مبوت MBT60
ناموجود
Brand: MEBOTE Model: MBT60
دارای کیف حملدامنه اندازه گیری تا 60 متردقت اندازه گیری تا 200 میلی مترمتر لیزری 60 متری مبوت MBT60 با ابعاد 2.5*3*10 سانتی متر دارای وزن 0.3 کیلوگرم است و منبع تغذیه آن باتری نیم قلمی می باشد. این دستگاه از دقت بالایی برخوردار می باشد و جهت مصارف عمومی و صنعتی مناسب است.دستگاه متر لیزری نوعی ابزار ..
0تومان
متر لیزری 40 متری مبوت MBT40
ناموجود
Brand: MEBOTE Model: MBT40
با کیفیت بالادامنه اندازه گیری تا 40 مترپشتیبانی از واحدهای اندازه گیری مختلفدقت اندازه گیری تا 200 میلی مترمتر لیزری 40 متری مبوت MBT40 دارای ابعاد 2*4.5*11 سانتی متر و وزن 0.3 کیلوگرم است و منبع تغذیه آن باتری (غیر شارژی) می باشد. این دستگاه که از دقت بالایی برخوردار می باشد یکی از محصولات پرطرفدا..
0تومان
متر لیزری 40 متری آنکور TM40
ناموجود
Brand: ANCHOR Model: TM40
با کیفیت بالادامنه اندازه گیری تا 40 متردقت اندازه گیری تا 1.5± میلی مترقابلیت خاموش شدن خودکاردارای کیف کمریمتر لیزری 40 متری آنکور TM40 دارای منبع تغذیه باتری نیم قلمی (غیر شارژی) می باشد. این دستگاه که از کاربری آسان بهره برده و از دقت بالایی برخوردار می باشد یکی از محصولات پرطرفدار برند Anchor ا..
0تومان
متر لیزری 100 متری هیوندای 102DM
ناموجود
Brand: HYUNDAI Model: 102DM
دامنه اندازه گیری تا 100 متردارای نشانگر میزان باتریقابلیت محاسبه فیثاغورثقابلیت ذخیره سازی اندازه گیریمتر لیزری 100 متری هیوندای 102DM وزن کم و صفحه نمایش بزرگ جهت مشاهده آسان است. این دستگاه جهت مصارف عمومی و صنعتی مناسب است و منبع تغذیه آن باتری غیر شارژی می باشد.دستگاه متر لیزری از جمله ابزار بس..
0تومان
نمایش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)

متر لیزری (laser rangefinder) چیست؟

اگر تا به حال به شکار رفته باشید، می دانید که تعیین فاصله صحیح با هدف چقدر می تواند در یک تیراندازی موفق موثر باشد. برای تعیین فاصله از روش های مختلفی می توان استفاده کرد. پیشینیان ما برای این کار تنها از چشمان خود استفاده می کردند. با این حال چشم غیر مسلح از دقت کافی برخوردار نیست. همچنین چشم انسان ممکن است به خاطر خستگی، تاریکی هوا، جهت نور و موارد دیگر دچار خطا شود.

برای غلبه بر این خطا ها لازم است از یک دستگاه با دقت بالا استفاده کرد. یکی از دستگاه هایی که برای سنجش فاصله توسط شکارچیان، سربازان و حتی ورزشکاران (گلف) مورد استفاده قرار می گیرد، متر لیزری است.

متر لیزری چگونه کار می کند؟

متر لیزری مشابه یک دوربین عمل می کند. این دستگاه یک پرتو فروسرخ را به سمت هدف ارسال می کند. پرتو به هدف برخورد کرده و به سمت دستگاه بر می گردد. پرتو توسط حسگری که درون دستگاه تعبیه شده است، دریافت می شود. متر به یک چیپ کامپیوتری مجهز است که به کمک آن و با توجه به مدت زمان بازگشت پرتو، قادر است مسافت را تا هدف معین کند.

دقت متر ها علاوه بر لیزر، به کیفیت حسگر داخل آنها و چیپ کامپیوتری به کار رفته در آنها نیز بستگی دارد. برخی متر ها قادرند مسافت های کمتر از 400 متر را به دقت اندازه گیری کنند در حالی که دقت مدل های پیشرفته تر تا یک کیلومتر نیز می رسد. دقت متر ها نیز در طول چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است. به طوری که امروزه برخی دستگاه ها می توانند مسافت را با دقت یک متر تشخیص دهند.

لازم به ذکر است برخی عوامل انسانی نیز بر کیفیت متری موثر هستند. برای مثال با افزایش فاصله با هدف میزان خطا افزایش می یابد و به همین دلیل لازم است اندازه هدف با میزان فاصله از هدف متناسب باشد. بدین وسیله مساحتی که توسط فرد هدف گرفته می شود بزرگتر شده و احتمال خطا کاهش می یابد.

متر های مختلف برای اهداف مختلفی طراحی و ساخته می شوند. به همین دلیل برای کاهش خطا بهتر است دستگاهی تهیه کنید که با نیاز شما همخوانی داشته باشد. به همین دلیل در بخش بعد به شرح انواع متر های لیزری می پردازیم.

انواع متر لیزری

متر های لیزری بر اساس کاربردشان به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

  • متر های مخصوص گلف: بازیکنان گلف برای بهبود عملکرد خود از متر های لیزری و یا جی پی اس استفاده می کنند. با اینکه زمان محاسبات متر های لیزری نسبت به جی پی اس کمی بالاتر است، ولی تنظیم آنها ساده است و نتایج دقیق تری به دست می دهند.
  • متر های مخصوص شکار: شکارچیان نیاز دارند فاصله خود تا هدف را به دقت تخمین بزنند. با توجه به روش شکار دستگاه های مختلفی به منظور کمک به آنها طراحی و ساخته شده است که برخی از آنها عبارتند از:
  • تیراندازی با کمان: متر های مخصوص تیراندازی با کمان طراحی ساده ای دارند که به شکارچیان در حفظ زاویه صحیح شکار کمک می کنند. این دستگاه ها چون در وضعیت ایستاده مورد استفاده قرار می گیرند، از سایر مدل ها سبک تر هستند و طوری طراحی می شوند که داخل جلد و یا کیف تیراندازی جا بگیرند.
  • تیراندازی با تفنگ: در مقایسه با تیراندازی با کمان، تیراندازی با تفنگ از فاصله بسیار بیشتری صورت می گیرد و به دقت بیشتری نیاز دارد. متر های مخصوص تیراندازی با تفنگ با قدرت بزرگنمایی تا 7 یا 8 برابر ساخته می شوند. همچنین با توجه به اینکه شکارچی ممکن است لازم باشد مسافتی را پیاده طی کند، این دستگاه را با حداقل وزن ممکن طراحی می کنند.
  • متر های دو کاره ای نیز وجود دارند که قادر هستند برای تیراندازی با کمان و تفنگ مورد استفاده قرار گیرند.
  • ارتش: سربازان، ارتش و سایر ارگان های دفاعی لازم است به هدف های مختلفی با فاصله زیاد حمله کنند. می توان برای هدف گیری با سلاح های گرم از تکنولوژی های مختلفی بهره برد که یکی از آنها تکنولوژی لیزر است. به کمک این دستگاه -که بردی معادل 1500 یارد (1350 متر) را داراست- تیراندازی با سلاح گرم به راحتی و با دقت بالا انجام می شود.
  • جنگل شناسی: برای گشت و گذار در جنگل، آشنایی با جنگل ها، شناسایی وضعیت درختان و ... می توان از متر لیزری استفاده کرد.به کمک این دستگاه می توانید فاصله دو منطقه را از هم تخمین بزنید، ارتفاع درختان را مشخص کنید و اطلاعات مختلفی را به دست آورید. متر های جنگلی می توانند در دو نوع سبک و سنگین طراحی شوند که لازم است با توجه به نیاز خود مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.
  • عکاسی: بسیاری از عکاسان- چه حرفه ای و چه تازه کار- از دوربین هایی استفاده می کنند که به متر لیزری مجهز هستند. متر به عکاس کمک می کند از مزایای مختلفی همچون تنظیم دوربین خودکار، کیفیت بسیار بالا و دقت خوب بهره مند شود.

جمع بندی

همانطور که مشاهده می کنید، متر لیزری کاربرد های زیادی دارد. اگر مایلید این دستگاه را به مجموعه خود اضافه کنید، ما می توانیم به شما کمک کنیم. در سایت آچاریست می توانید انواع دستگاه متر لیزری با قیمت های مختلف را مشاهده کرده و بهترین و با کیفیت ترین مدل را با قیمت مناسب تهیه کنید.