منو
سبد خرید

پولیش

Brand: METABO Model: PE 12-175 set
قدرت موتور 1200 وات سرعت در حالت آزاد 700-2200 گشتاور 14 نیوتون متر قطر صفحه 175 میلیمتر سرعت ثابت بدون نوسان حتی در حالت زیر بار دارای کابل 4 مترپولیش برقی متابو PE 12-175 set دارای موتوری با قدرت 1200 وات است. این دستگاه دارای قابلیت کنترل سرعت یا دیمر است. برخورداری از سیستم محافظتی Restart..
10,600,000تومان
نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)

دستگاه پولیش چیست؟

ممکن است دیده باشید که پس از مدتی روی سطح خودرویتان خراش هایی ایجادشده است. شاید یک پد برداشته و با یک مایع براق‌کننده آن را جلا داده باشید. در این صورت می‌دانید انجام این کار به صورت دستی چه کار سختی است. دستگاه پولیش در این موارد می‎تواند به شما کمک کند. دستگاه پولیش دستگاهی است که برای پرداخت سطوح مختلف، بهبود ظاهر سطح، پیشگیری از خوردگی و آلودگی، پاک کردن رنگ و ایجاد یک سطح صاف و صیقلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه انواع مختلفی دارد و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه عبارتند از:


  • صنعت خودرو و وسایل حمل و نقل
  • پرداخت نرده پلکان
  • پرداخت و جلادهی به مبلمان و وسایل منزل
  • معماری
  • صیقل دادن و جلادهی به لوله‌ها در صنایعی مانند صنعت داروسازی و صنایع غذایی به منظور پیشگیری از خوردگی و آلودگی


انواع دستگاه پولیش


دستگاه پولیش انواع مختلفی دارد که عبارتند از: پولیش دارای چرخ پرداخت، وت بلاست و پولیش سانتریفیوژ. دستگاه وت بلاست و سانتریفیوژی برای جلادهی به اجسامی با اشکال پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی هریک از این دستگاهها می‌پردازیم.


 دستگاه پولیش دارای چرخ پرداخت

در این دستگاه قطعه به میز کار محکم می‌شود و جلادهی با یک چرخ پرداخت- که روی یک اسپیندل سوار می‌شود- انجام می‌شود. چرخ و اسپیندل بالای قطعه حرکت کرده و آن را جلا می‌دهند. چرخهای پرداخت از فلزات نرم مانند مس، چوب یا چرم ساخته می‌شوند. مواد پرداخت ممکن است روی پوشش چرخ پرداخت قرار داشته و یا در طول فرآیند پرداخت نهایی اضافه گردد.


وت بلاست

در دستگاههای وت بلاست جسم در یک محفظه قرار می‌گیرد و جلادهی به وسیله جت سیال – که با مواد ساینده اشباع شده است- انجام می‌شود. سرعت جریان سیال خروجی از نازل تا 50 متر بر ثانیه افزایش یافته و نازل در طول فرآیند در راستای طول جسم حرکت کرده و کار می‌کند.


 دستگاه سانتریفیوژ

دستگاه های سانتریفیوژی یک مخزن دارند که با پودر یا سوسپانسیون مخصوص پر می‌شود. با دوران محفظه، مخلوط این مواد شروع به حرکت کرده و قطعه را صیقل داده و جلا می‌دهد.


علاوه بر تقسیم‌بندی فوق، انواع مختلفی از دستگاههای پولیش متناسب با کاربرد خاص طراحی شده اند که در ادامه به معرفی برخی ازآنها می‌پردازیم:


نجاری و ساخت لوازم منزل

دو نوع دستگاه پولیش برای لوازم منزل وجود دارد. یکی از آنها برای صیقل دادن به چوب و دیگری برای پرداخت رنگ و جلادهی طراحی شده است. دستگاه مخصوص صیقل دادن به چوب مشابه پولیش دستی عمل می‌کند ، بدین صورت که یک یا چند پد روی یک سری قرار گرفته و  توسط یک موتور الکتریکی می‌چرخند و با حرکت رفت و برگشتی سری و پدها، جلادهی انجام می‌شود. از این دستگاه تنها برای صیقل دادن سطوح وسیع و پهن می‌توان استفاده کرد.


برای پرداخت و جلادهی به رنگ از دستگاهی استفاده می‌شود که دارای دو درام است. این دستگاه برای جلادهی به سطوح پهن، لبه‌ها، قطعات استوانه‌ای و اشکال دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.


خودرو

پولیشهای خودرو به طور کلی از چهار قسمت اصلی تشکیل شده اند: 

1- موتور: موتور برای تامین نیروی لازم کار دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک موتور می‌توانید سرعت حرکت اسپیندل را تغییر داده و آن را متناسب با نیازتان تنظیم کنید. موتور ممکن است پنوماتیکی و یا الکتریکی باشد.

2- صفحه پشتیبان : صفحه‌ای لاستیکی یا پلاستیکی است که روی اسپیندل سوار می‌شود و پد روی آن قرار می‌گیرد.

3- اسپیندل: اسپیندل صفحه پشتیبان را روی خود نگه می‌دارد.

4- پد: وظیفه اصلی در دستگاه پولیش بر عهده پد است که ممکن است ازجنس فوم، میکروفیبر، پشم و یا ترکیبی از آنها باشد. پد ماده مخصوص را در خود نگه می‌دارد و  به طور مستقیم با قطعه در تماس است. 


دستگاه های پولیش خودرو به طور کلی به دو دسته دوار(rotary) و اوربیتال تقسیم‌بندی می‌شوند. در پولیش دوار اسپیندل و پد در یک جهت حرکت می‌کنند، در حالی که در پولیش اوربیتال، اسپیندل و پد در جهت‌های متفاوتی حرکت کرده و موجب ارتعاش، نوسان و چرخش پد می‌شوند. دستگاههای اوربیتال خود به انواع مختلفی از جمله اوربیتال ثابت یا فیکس، اوربیتال تصادفی دوکاره (dual action random orbital) و چرخش اجباری دوکاره (dual action forced rotation) تقسیم‌بندی می‌شوند.


دستگاه های دوار سرعت بالایی دارند و برای رفع ایرادات متوسط تا اساسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان برای واکس زدن نیز از آنها استفاده کرد؛ البته انجام این کار چندان رایج نیست.

پولیش اربیتال برای حل ایرادات سطحی و ساده استفاده می‌شود. همچنین از آنها برای واکس زدن نیز می‌توان بهره برد.


همانطور که مشاهده کردید دستگاه پولیش دارای انواع مختلفی است. لازم است با توجه با کاربردی که در نظر دارید، بهترین دستگاه را انتخاب کنید. در بخش ابزارآلات برقی سایت آچاریست می‌توانید هریک از مدل های فوق را مشاهده کرده و بهترین و باکیفیت‌ترین مدل را با قیمت مناسب تهیه کنید.