منو
سبد خرید

چمن زن وعلف زن بنزینی

علف زن موتوری هیوندای دوشی HP3651-B
ناموجود
Brand: HYUNDAI Model: HP3651-B
توان 2.5 اسب بخار (1850 وات) سرعت در حالت آزاد 9000 دارای سیستم ضد لرزش سیستم استارت آسان دارای شفت دو تکه مستقیم طراحی ارگونومیک دسته دوچرخه‌ای علف زن موتوری دوشی هیوندای HP3651-B  برای اصلاح علف‌های هرز استفاده می‌شود. نوع موتور این دستگاه از نوع دو زمانه بوده و به این صورت است که روغ..
0تومان
نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)

علف‌زن یک دستگاه مخصوص کشاورزی است که برای برش بوته‌ها، درختان کوچک، هرس علف هرز و ... در شرایطی که چمن‌زن قابل استفاده نباشد یا دسترسی لازم را نداشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنانچه برای بریدن شاخه‌های ضخیم با مشکل مواجه شدید، این دستگاه قدرتمند می‌تواند به کمکتان بیاید. 

علف‌زنها مزایای مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کاربردهای متعدد: آنها می‌توانند با تیغه‌های مختلفی کار کنند که امکان برش مواد مختلف را فراهم می‌کند.
 • عمر طولانی: علف‌زنها در صورت نگهداری و تعمیرات به موقع، عمر طولانی و قابلیت اطمینان بالایی دارند. با این حال عمر آنها به نحوه و محل استفاده نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر مرتبا در محلهای سنگلاخی کار می‌کنید و یا از آن برای برش شاخه‎‌های ضخیم استفاده می‌کنید، لازم است تیغه را مرتبا تیز کنید، در غیر این صورت عمر دستگاه کاهش می‌یابد. 
 • قدرت بالا: علف‌زنها قدرت بالایی دارند و به راحتی می‌توانند بوته‌های انبوه و شاخه‌های ضخیمی که چمن‌زنها قادر به هرس کردنشان نیستند را ببرند. علاوه بر آن در مکانهایی که دسترسی کمتر است به راحتی کار می‌کنند. با این حال کار با آنها ممکن است سخت باشد و در صورتی که لازم باشد مساحت زیادی را هرس کنید، امکان خستگی کاربر وجود دارد. 
 • ضد ارتعاش: اکثر علف‌زنها ضد ارتعاش هستند که ایمنی را افزایش داده و خستگی فرد را کاهش می‌دهد.

ساختار علف زن ها

علف‌زنها از سه قسمت کلی تشکیل می‌شوند:

 • واحد نیرو: واحد نیرو تامین‌کننده نیروی لازم برای کار دستگاه می‌باشد. انرژی لازم برای کار دستگاه ممکن است به سه روش زیر تامین شود:

                    1. موتور بنزینی دو یا چهار زمانه که برای دستگاههای قوی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا از آنها برای مقاصد کشاورزی استفاده می‌شود.

                    2. موتور الکتریکی- متصل به پریز برق- که برای کارهایی با ابعاد کوچکتر به طور مثال باغبانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

                    3. موتورهای بی‌سیم که با باتری قابل شارژ کار می‌کنند. 

 • واحد انتقال قدرت: یک شفت که داخل یک دسته بلند قرار می‌گیرد و نیرو از طریق آن انتقال می‌یابد.
 • سری دستگاه: سری دوار که تیغه روی آن قرار گرفته و عمل برش را بر عهده دارد.

انواع علف‌زن

سه نوع اصلی علف‌زنها عبارتند از: علف‌زن دستی، walk-behind و tow-behind که در ادامه به طور خلاصه توضیحاتی در مورد آنها ارائه می‌شود:

1- علف‌زن دستی

علف‌زنهای دستی موتور بزرگتر و قدرتمندتری نسبت به دستگاه هرس دستی دارند و به همین دلیل برای برش چمن ضخیم و نامرتب و حتی نهالها بسیار مناسبند. علف‌زنهای دستی ممکن است موتور دوزمانه یا چهارزمانه داشته باشند. وزن این دستگاهها بین 4.54 تا 11.35 کیلوگرم متغیر است و پهنای برشی بین 22.9 تا 45.8 سانتیمتر دارند.

 علف‌زن دستی

2- علف زن walk behind

دستگاه Walk behind به اجرای پروژه‌های بزرگ سرعت می‌بخشد. برخلاف نوع دستی که برای برش جالیز کوچک گیاهان مناسب هستند، walk behindها  برای هرس زمینهای نسبتا بزرگ مانند یک زمین خالی، پارکینگ یا قسمتی از باغ که دیر به دیر به آن رسیدگی می‌کنید، ایده‌آل هستند. وزن این دستگاهها بین 116.2 تا 183.87 کیلوگرم متغیر است و پهنای برش بین 61 تا 66 سانتیمتر دارند. 

 علف زن walk behind

3- علف زن tow behind

Tow behind: این ابزار برای کار سخت و سریع بسیار مناسب است و اغلب توسط کسانی خریداری می‌شود که یک زمین بزرگ دارند. Tow-behindها می‌توانند به تراکتور یا ATV متصل شده و در برش علفهای ضخیم بسیار موثر عمل می‌کنند.

علف زن tow behind

 وزن این دستگاهها بین 203.4 تا 340.5 کیلوگرم متغیر است و پهنای برش بین 1.1 تا 1.45 متر دارند.

نکات ایمنی استفاده از علف زن

علف‌زنها ابزار قدرتمندی هستند. به همین سبب لازم است نکات ایمنی را هنگام کار کردن با آنها به خوبی رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است خود و اطرافیان را در معرض خطر جدی قرار دهید. برخی از این نکات ایمنی که لازم است هنگام کار با آنها مورد نظر قرار دهید به شرح زیر است:

 • همواره از harness (همبست برقی) استفاده کنید.
 • هرگز از دستگاهی که به فرمان مجهز نیست، استفاده نکنید. به کمک آن می‌توانید دستگاه را کنترل کرده و از صدمه دیدن – در صورتی که دستگاه از دستتان بپرد- شما جلوگیری کنید.
 • پیش از آغاز کار تکنیکهای لازم کار با دستگاه را فرا بگیرید. علف‌زنها ناحیه برش خاصی دارند و نمی‌توان از آنها در هر جهتی استفاده کرد. اگر یک ساقه ضخیم را با زاویه نامناسب ببرید، دستگاه ممکن است به خودتان لگد بزند.
 • همواره عینک ایمنی بپوشید. در غیر اینصورت، براده ایجادشده در اثر کار دستگاه ممکن است به داخل چشمانتان پریده و به شما آسیب برساند.
 • همواره اطمینان حاصل کنید که هنگام کار با دستگاه حداقل 15 متربا افراد دیگر فاصله داشته باشید.
 • همواره قبل از شروع کار تیغه را چک کنید که کاملا تیز باشد. کندی تیغه می‌تواند موجب کاهش عمر دستگاه و ایجاد خطر شود.

پیشگامان تولید علف زن ها

شرکتهای مختلفی به تولید انواع علف‌زن مشغولند. در سایت آچاریست می توانید انواع علف‌زن با قیمتهای مختلف را مشاهده کرده و باکیفیت‌ترین مدل را با مناسبترین قیمت تهیه کنید.