منو
سبد خرید

کارواش

Brand: RONIX Model: RP-U130
قدرت موتور 1600 واتمجهز به تفنگ آب پاشمجهز به مخزن مجزا برای استفاده از مواد شویندهدارای کوپلر اتصال سریعمجهز به سیستم اتو استاپ کارواش 130 بار رونیکس RP-U130 دارای موتوری با قدرت 1600 وات است.  کارواش رونیکس RP-U130 مجهز به سیستم اتو استاپ برای کاهش استهلاک دستگاه است. همچنین در این کاروا..
3,298,000تومان
Brand: RONIX Model: RP-0100
مجهز به موتور دینامی پرقدرت با طول عمربالا و صدای کم مجهز به سیستم اتواستاپ جهت استهلاک کمتر دستگاه وجلوگیری از آسیب به موتور مجهز به سیستم حفاظت گرمایی موتور جهت کنترل دمای موتور حین کار دارای تفنگ فشار قوی و دو عدد لانس قابل تنظیم و توربو کارواش رونیکس RP-0100 دارای موتوری دینامی با قدرت 1400 ..
3,198,000تومان
کارواش 100 بار رونیکس RP-U100
-8 %
Brand: RONIX Model: RP-U100
قدرت موتور 1400 وات مجهز به تفنگ آب پاش با طراحی جدید و کاربری 2 عدد لانس قابل تنظیم ، ساخنه شده از بهترین مواد اولیه 5 متر شلنگ فشار قوی کارواش 100 بار رونیکس RU-100 دارای موتوری ذغالی با قدرت 1400 وات است. دبی خروج آب از این کارواش رونیکس 6.5 لیتر در دقیقه است و حداکثر فشار آب این دستگاه 100..
2,390,000تومان 2,598,000تومان
کارواش 160 بار رونیکس RP-1160
ناموجود
Brand: RONIX Model: RP-1160
مجهز به موتور دینامی پرقدرت با طول عمر بالا وصدای کم مجهز به سیستم اتواستاپ جهت استهلاک کمتر دستگاه وجلوگیری از آسیب به موتور مجهز سیستم حفاظت گرمایی موتور جهت کنترل دمای موتور حین کار دارای تفنگ فشار قوی و دو عدد لانس قابل تنظیم وتوربو کارواش 160 بار رونیکس دارای موتوری با قدرت 2200 وات است و و..
0تومان
کارواش 140 بار رونیکس RP-0140
ناموجود
Brand: RONIX Model: RP-0140
مجهز به موتور دینامی پرقدرت با طول عمربالا وصدای کم مجهز به سیستم اتواستاپ جهت استهلاک کمتر دستگاه وجلوگیری از آسیب به موتور مجهز سیستم حفاظت گرمایی موتور جهت کنترل دمای موتور حین کار دارای تفنگ فشار قوی و دو عدد لانس قابل تنظیم وتوربو کارواش رونیکس RP-0140 مناسب برای استفاده کسانی است که قصد دا..
0تومان
نمایش 1 تا 9 از 9 (1 صفحه)

استفاده مرتب از خودرو موجب آلودگی آن می‌شود. به همین سبب توصیه میشود خودرو را هفته‌ای یک بار به طور کامل بشویید. با این وجود شستشوی خودرو به طور دستی زیاد ساده نیست. اندازه بزرگ خودرو و نیاز به انواع شوینده‌ها شامل شامپو و صابون مخصوص و پالیش- این کار را سختتر می کند و نیاز به زمان زیادی –از چند ساعت یا حتی یک بعد از ظهر دارد. برای همین اگر مایلید در وقت و انرژی صرفه‌جویی کنید، بهتر است از یک کارواش (Pressure Washer) استفاده کنید. با انتخاب یک کارواش مناسب، شستشوی قسمت خارجی خودرو حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. از کارواش می‌توان برای پاک کردن هرچیزی از جمله گرد و غبار، مدفوع پرندگان، برگ درختان و حتی شستشوی چرخ ها استفاده کرد. لازم به ذکر است علاوه بر شستشوی خودرو، از یک کارواش خوب با انتخاب نازل مناسب، برای شستشوی پیاده‌رو، کاشی، استخر و یا دیوارهای حیاط نیز می‌توان استفاده کرد.

ساختار دستگاه کارواش

یک کارواش از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به طور خلاصه به شرح آنها می‌پردازیم:

  ورودی آب

بخشی که دستگاه را به ورودی اصلی آب متصل می‌کند.

موتور الکتریکی یا موتور گازی

یک کارواش ممکن است به یک موتور الکتریکی مجهز باشد و یا با موتور بنزینی کار کند.

پمپ آب

مهمترین قسمت یک کارواش پمپ آب است که آب را دریافت کرده و آن را با فشار بالا خارج می‌کند.

شلنگ فشار بالا

این شلنگ اتصال مابین پمپ آب و ابزار شستشو را فراهم می‌کند.

ابزار شستشو

بسته به نیازتان، می‌توانید ابزار شستشوی مختلف را انتخاب و استفاده کنید. می‌توانید از یک برس یا اسپری استفاده کنید. همچنین شوینده‌های مخصوصی شامل محلولهای شیمیایی، صابون و پاک‌کننده- وجود دارند که می‌توانند برای شستشوی خودرو با کارواش مورد استفاده قرار بگیرند. بهتر است هنگام استفاده از این مواد، از آب داغ استفاده کنید.

 

انواع دستگاه کارواش

کارواش ها به طور کلی به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند: الکتریکی و بنزینی

1-  کارواش الکتریکی فشار 9 تا 11.7 مگاپاسکال را فراهم می‌کند که برای کسانی که می‌خواهند از آن برای شستشوی خودرو، گریل یا قایق استفاده کنند، مناسب است. با اینکه کارواشهای الکتریکی فشار کمتری نسبت به مدلهای بنزینی دارند، ولی قابل حمل هستند و قیمتشان مناسب‌تر است. از مزایای دیگر آنها نسبت به مشابه گازی می‌توان به نیاز کمتر به نگهداری و نویز کمتر (78 دسی‌بل) اشاره کرد. علاوه بر آن کارواشهای الکتریکی معمولا به قدری کوچک هستند که می‌توان آنها را داخل خانه نگهداری کرد.

2-  کارواش گازی یا بنزینی فشار بیشتری (13.8 تا 19.3 مگاپاسکال) را نسبت به مدلهای برقی یا الکتریکی فراهم می‌کنند. با این حال نویز ایجادشده توسط آنها نسبت به مدلهای الکتریکی بیشتر ( تا 85 دسی‌بل) است. علاوه بر این، وزن آنها نسبت به مشابه الکتریکی بیشتر بوده و به طور مرتب نیاز به مراقبت و تنظیم دارند. در زمستان نیز لازم است حتما با ضدیخ تجهیز شوند.

در سایت آچاریست می توانید انواع مدل های فوق را مشاهده کرده و باکیفیت‌ترین مدل را با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید.


نکات مهم هنگام خرید کارواش

 فشار مناسب

مهمترین نکته‌ای که در خرید کارواش باید به آن توجه کرد، فشار دستگاه است. با اینکه در این زمینه یک عدد مشخص وجود ندارد، ولی توصیه می‌شود یک دستگاه با فشاری بین 8.3 تا 15.2 مگاپاسکال انتخاب کنید. فشاری کمتر از این میزان به اندازه کافی اثربخش نیست و فشار بیشتر می‌تواند موجب آسیب به رنگ خودرو شود. با این حال اگر دستگاهی با فشار بالا داشته باشید، می‌توانید با استفاده از نازلی با زاویه 15، 25 یا 40 درجه، فشار بالا را جبران کرده و به طور ایمن و بدون مشکل از دستگاهتان استفاده کنید. البته لازم به ذکر است کارواش با فشار بالا می‌تواند برای پاک کردن گرافیتی، آدامس یا مقاصد تعمیری مورد استفاده قرار گیرد.

GPM

GPM یا گالن بر دقیقه نیز یک فاکتور مهم دیگر در انتخاب کارواش است. این فاکتور نشان‌دهنده میزان حجم آب خروجی دستگاه در هر دقیقه است و نشان می‌دهد دستگاه به چه سرعتی خودرو را شستشو می‌کند. بالاتر بودن GPM نشان‌دهنده کارایی بیشتر آن می‌باشد.

  CPU یا قدرت شستشو

برای تشخیصCPU یک کارواش کافی است فشار را در GPM ضرب کنید. حاصلضرب این دو (که به نام CPU شناخته می‌شود) می‌تواند برای بررسی و مقایسه مدلهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. CPU به نام واحد شستشوی موثر (Effective Cleaning Units) نیز شناخته می‌شود. بالاتر بودن CPU نشان‌دهنده کاراتر بودن دستگاه است.


  انواع نازل

 نازل ها با زوایای مختلفی وجود دارند. پیشنهاد می‌شود چهار نازل با زوایای متفاوت تهیه کنید. نازل 0 درجه یک جت قدرتمند ایجاد می‌کند. در حالی که نازلهایی با زوایای 15، 25 و 40 درجه آب را با سرعت های مختلفی اسپری می‌کند.


 سایر خصوصیات مهم در انتخاب کارواش، داشتن وزن کم و سیم بلند است.

نکات ایمنی استفاده از کارواش

بهتر است هنگام استفاده از کارواش از عینک ایمنی، محافظ گوش، دستکش و کفش ایمنی استفاده کنید.

انواع کارواش ها را از بهترین تولید کننده های ابزارآلات، در بخش  ابزارآلات برقی آچاریست پیدا کنید.