منو
سبد خرید

کارواش

Brand: HYUNDAI Model: PW1410-IM
قدرت موتور بالا100 بار فشار خروجی آبدارای موتور ذغالیکارواش هیوندای PW1410-IM با وزن 6.1 کیلوگرم دارای موتوری ذغالی با قدرت 1400 وات می باشد. این دستگاه توسط برند معتبر هیوندای به بازار ارائه شده و از کیفیت و امکانات مناسبی برخوردار است.دستگاه کارواش در واقع یک ابزار برقی است که برای شست و شوی اتومب..
2,348,000تومان
کارواش 100 بار رونیکس RP-U100
-13 %
Brand: RONIX Model: RP-U100
قدرت موتور 1400 واتمجهز به تفنگ آب پاش با طراحی جدید و کاربری2 عدد لانس قابل تنظیم ، ساخته شده از بهترین مواد اولیه5 متر شلنگ فشار قویکارواش 100 بار رونیکس RP-U100 دارای موتوری ذغالی با قدرت 1400 وات است. دبی خروج آب از این کارواش رونیکس 6.5 لیتر در دقیقه است و حداکثر فشار آب این دستگاه 100 بار است...
2,259,000تومان 2,598,000تومان
کارواش هیوندای HP1480
-8 %
Brand: HYUNDAI Model: HP1480
وزن مناسبدارای موتور ذغالیفشار آب مناسبمجهز به فیلترکارواش هیوندای HP1480 دستگاهی حرفه ایی با وزن 4.4 کیلوگرم و توان موتور 1400 وات می باشد.دستگاه کارواش یکی از دستگاه های پرکاربرد است که علاوه بر مصارف صنعتی، مصرف عمومی و خانگی نیز دارد. این نوع دستگاه در واقع یک ابزار برقی است که برای شست و شوی ات..
2,022,160تومان 2,198,000تومان
کارواش هیوندای HP1846-PW
ناموجود
Brand: HYUNDAI Model: HP1846-PW
دارای چرخ جهت حملتوان موتور بالاطراحی ارگونومیکدارای شلنگ 5 متریمجهز به فیلترکارواش هیوندای HP1846-PW با وزن 14.9 کیلوگرم دارای موتور دینامی (القایی) قوی با توان 1800 وات می باشد.دستگاه کارواش در واقع یک ابزار برقی است که برای شست و شوی اتومبیل، نمای ساختمان و فضاهای کارگاهی و ... مورد استفاده قرار ..
0تومان
کارواش هیوندای HP1526-PW
ناموجود
Brand: HYUNDAI Model: HP1526-PW
قدرت موتور بالا140 بار فشار خروجی آبدارای موتور ذغالیکارواش هیوندای HP1526-PW با ابعاد 17 × 23.5 × 35 سانتی متر و وزن 5.75 کیلوگرم دارای موتوری ذغالی با قدرت 1500 وات می باشد و منبع تغذیه آن برق 220 ولت است.دستگاه کارواش یکی از دستگاه های پرکاربرد است که علاوه بر مصارف صنعتی، مصرف عمومی و خانگی نیز ..
0تومان
کارواش هیوندای HP1411
ناموجود
Brand: HYUNDAI Model: HP1411
طراحی ارگونومیکدارای چرخقابلیت مکش آبدارای شلنگ 5 متریکارواش هیوندای HP1411 دارای وزن 10.5 کیلوگرم و موتوری با توان 1400 وات می باشد. این دستگاه دارای شلنگ 5 متری بوده و موتور آن القایی است.دستگاه کارواش در واقع یک ابزار برقی است که برای شست و شوی اتومبیل، نمای ساختمان و فضاهای کارگاهی و ... مورد اس..
0تومان
کارواش 160 بار رونیکس RP-1160
ناموجود
Brand: RONIX Model: RP-1160
مجهز به موتور دینامی پرقدرت با طول عمر بالا و صدای کممجهز به سیستم اتو استاپ جهت استهلاک کمتر دستگاه و جلوگیری از آسیب به موتورمجهز سیستم حفاظت گرمایی موتور جهت کنترل دمای موتور حین کاردارای تفنگ فشار قوی و دو عدد لانس قابل تنظیم و توربوکارواش 160 بار رونیکس دارای موتوری با قدرت 2200 وات است و ولتاژ..
0تومان
کارواش 150 بار کرون CT42024
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT42024
قدرت موتور بالا150 بار فشار خروجی آبدارای موتور ذغالیمناسب برای مصارف صنعتیکارواش 150 بار کرون CT42024 دارای وزن 13 کیلوگرم و موتور با توان 2000 وات است که توسط برند چینی Crown تولید و عرضه شده و برای مصارف عمومی و صنعتی مناسب است.در مشخصات فنی دستگاه کارواش هرچه میزان فشار بیش تر باشد دستگاه قوی تر..
0تومان
کارواش 140 بار کرون CT42022
ناموجود
Brand: CROWN Model: CT42022
قدرت موتور بالا140 بار فشار خروجی آبدارای موتور ذغالیکارواش 140 بار کرون CT42022 با وزن 9.6 کیلوگرم و موتور با توان 1800 وات برای استفاده های خانگی، عمومی و صنعتی مناسب است.در دستگاه کارواش هرچه میزان فشار بیش تر باشد دستگاه قوی تر و صنعتی تر می باشد. کارواش کرون دارای فشار آب خروجی 140 بار و موتور ..
0تومان
کارواش 140 بار رونیکس RP-0140
ناموجود
Brand: RONIX Model: RP-0140
مجهز به موتور دینامی پرقدرت با طول عمر بالا و صدای کممجهز به سیستم اتو استاپ جهت استهلاک کمتر دستگاه و جلوگیری از آسیب به موتورمجهز سیستم حفاظت گرمایی موتور جهت کنترل دمای موتور حین کاردارای تفنگ فشار قوی و دو عدد لانس قابل تنظیم و توربوکارواش رونیکس RP-0140 مناسب برای استفاده کسانی است که قصد دارند..
0تومان
کارواش 130 بار رونیکس RP-U130
ناموجود
Brand: RONIX Model: RP-U130
قدرت موتور 1600 واتمجهز به تفنگ آب پاشمجهز به مخزن مجزا برای استفاده از مواد شویندهدارای کوپلر اتصال سریعمجهز به سیستم اتو استاپ کارواش 130 بار رونیکس RP-U130 دارای موتوری با قدرت 1600 وات است.  کارواش رونیکس RP-U130 مجهز به سیستم اتو استاپ برای کاهش استهلاک دستگاه است. همچنین در این کاروا..
0تومان
کارواش 100 بار رونیکس RP-0100
ناموجود
Brand: RONIX Model: RP-0100
مجهز به موتور دینامی پرقدرت با طول عمربالا و صدای کممجهز به سیستم اتو استاپ جهت استهلاک کمتر دستگاه وجلوگیری از آسیب به موتورمجهز به سیستم حفاظت گرمایی موتور جهت کنترل دمای موتور حین کاردارای تفنگ فشار قوی و دو عدد لانس قابل تنظیم و توربوکارواش رونیکس RP-0100 دارای موتوری دینامی با قدرت 1400 وات است..
0تومان
نمایش 1 تا 17 از 17 (1 صفحه)

استفاده مرتب از خودرو موجب آلودگی آن می شود. به همین سبب توصیه می شود خودرو را هفته ای یک بار به طور کامل بشویید. با این وجود شستشوی خودرو به طور دستی زیاد ساده نیست. اندازه بزرگ خودرو و نیاز به انواع شوینده ها –شامل شامپو و صابون مخصوص و پالیش- این کار را سخت تر می کند و نیاز به زمان زیادی –از چند ساعت یا حتی یک بعد از ظهر دارد. برای همین اگر مایلید در وقت و انرژی صرفه جویی کنید، بهتر است از یک کارواش (Pressure Washer) استفاده کنید. با انتخاب یک کارواش مناسب، شستشوی قسمت خارجی خودرو حدود 10 دقیقه طول می کشد. از کارواش می توان برای پاک کردن هر چیزی از جمله گرد و غبار، مدفوع پرندگان، برگ درختان و حتی شستشوی چرخ ها استفاده کرد. لازم به ذکر است علاوه بر شستشوی خودرو، از یک کارواش خوب –با انتخاب نازل مناسب، برای شستشوی پیاده رو، کاشی، استخر و یا دیوار های حیاط نیز می توان استفاده کرد.

ساختار دستگاه کارواش

یک کارواش از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به طور خلاصه به شرح آنها می پردازیم:

ورودی آب

بخشی که دستگاه را به ورودی اصلی آب متصل می کند.

موتور الکتریکی یا موتور گازی

این نوع دستگاه در انواع برقی و بنزینی موجود می باشد بنابراین یک کارواش ممکن است به یک موتور الکتریکی مجهز باشد و یا با موتور بنزینی کار کند.

پمپ آب

مهمترین قسمت یک کارواش پمپ آب است که آب را دریافت کرده و آن را با فشار بالا خارج می کند.

شلنگ فشار بالا

این شلنگ اتصال مابین پمپ آب و ابزار شستشو را فراهم می کند.

ابزار شستشو

بسته به نیازتان، می توانید ابزار شستشوی مختلف را انتخاب و استفاده کنید. می توانید از یک برس یا اسپری استفاده کنید. همچنین شوینده های مخصوصی –شامل محلول های شیمیایی، صابون و پاک کننده- وجود دارند که می توانند برای شستشوی خودرو با کارواش مورد استفاده قرار بگیرند. بهتر است هنگام استفاده از این مواد، از آب داغ استفاده کنید.

انواع دستگاه کارواش

کارواش ها به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند: الکتریکی و بنزینی

1- کارواش الکتریکی فشار 9 تا 11.7 مگا پاسکال را فراهم می کند که برای کسانی که می خواهند از آن برای شستشوی خودرو، گریل یا قایق استفاده کنند، مناسب است. با اینکه کارواش های الکتریکی فشار کمتری نسبت به مدل های بنزینی دارند، ولی قابل حمل هستند و قیمتشان مناسب تر است. از مزایای دیگر آنها نسبت به مشابه گازی می توان به نیاز کمتر به نگهداری و نویز کمتر (78 دسی بل) اشاره کرد. علاوه بر آن کارواش های الکتریکی معمولا به قدری کوچک هستند که می توان آنها را داخل خانه نگهداری کرد.

2- کارواش گازی یا بنزینی فشار بیشتری (13.8 تا 19.3 مگا پاسکال) را نسبت به مدل های برقی یا الکتریکی فراهم می کنند. با این حال نویز ایجادشده توسط آنها نسبت به مدل های الکتریکی بیشتر ( تا 85 دسی بل) است. علاوه بر این، وزن آنها نسبت به مشابه الکتریکی بیشتر بوده و به طور مرتب نیاز به مراقبت و تنظیم دارند. در زمستان نیز لازم است حتما با ضدیخ تجهیز شوند.

در سایت آچاریست می توانید انواع مدل های فوق را مشاهده کرده و با کیفیت ترین مدل را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

نکات مهم هنگام خرید کارواش

فشار مناسب

مهم ترین نکته ای که در خرید کارواش باید به آن توجه کرد، فشار دستگاه است. با اینکه در این زمینه یک عدد مشخص وجود ندارد، ولی توصیه می شود یک دستگاه با فشاری بین 8.3 تا 15.2 مگا پاسکال انتخاب کنید. فشاری کمتر از این میزان به اندازه کافی اثر بخش نیست و فشار بیشتر می تواند موجب آسیب به رنگ خودرو شود. با این حال اگر دستگاهی با فشار بالا داشته باشید، می توانید با استفاده از نازلی با زاویه 15، 25 یا 40 درجه، فشار بالا را جبران کرده و به طور ایمن و بدون مشکل از دستگاهتان استفاده کنید. البته لازم به ذکر است کارواش با فشار بالا می تواند برای پاک کردن گرافیتی، آدامس یا مقاصد تعمیری مورد استفاده قرار گیرد.

GPM

GPM یا گالن بر دقیقه نیز یک فاکتور مهم دیگر در انتخاب کارواش است. این فاکتور نشان دهنده میزان حجم آب خروجی دستگاه در هر دقیقه است و نشان می دهد دستگاه به چه سرعتی خودرو را شستشو می کند. بالاتر بودن GPM نشان دهنده کارایی بیشتر آن می باشد.

CPU یا قدرت شستشو

برای تشخیص CPU یک کارواش کافی است فشار را در GPM ضرب کنید. حاصلضرب این دو (که به نام CPU شناخته می شود) می تواند برای بررسی و مقایسه مدل های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد CPU. به نام واحد شستشوی موثر (Effective Cleaning Units) نیز شناخته می شود. بالاتر بودن CPU نشان دهنده کاراتر بودن دستگاه است.

انواع نازل

نازل ها با زوایای مختلفی وجود دارند. پیشنهاد می شود چهار نازل با زوایای متفاوت تهیه کنید. نازل 0 درجه یک جت قدرتمند ایجاد می کند. در حالی که نازل هایی با زوایای 15، 25 و 40 درجه آب را با سرعت های مختلفی اسپری می کند.

نکاتی که در بالا گفته بود بخشی از موارد مهم است که هنگام خرید این نوع دستگاه باید به آن ها توجه نمود. سایر خصوصیات مهم در انتخاب کارواش، داشتن وزن کم و سیم بلند است.

نکات ایمنی استفاده از کارواش

زمان استفاده از هر نوع ابزار حفظ ایمنی کاربر حرف اول را می زند. ایمنی کاربر در گرو رعایت نکات ایمنی ذکر شده در بروشور هر دستگاه است و علاوه بر آن شخص اهل فن با استفاده از موارد ایمنی مثل عینک ایمنی، لباس کار مناسب و ... ایمنی خود را در حین کار تضمین می کند. بهتر است هنگام استفاده از کارواش از عینک ایمنی، محافظ گوش، دستکش و کفش ایمنی استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد دستگاه کارواش، ساختار و انواع آن صحبت کردیم. همانطور که در بالا گفته شد این دستگاه یکی از دستگاه های پرکاربرد و مصرفی برای مصارف صنعتی، عمومی و خانگی است که با یکبار خرید و نگهداری درست و اصولی آن می توانید تا سال ها از این دستگاه کار آمد استفاده کنید.

انواع کارواش ها را از بهترین تولید کننده های ابزار آلات، در بخش ابزار آلات برقی آچاریست پیدا کنید. با بررسی در سایت آچاریست دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در فروشگاه آچاریست شما را در خریدتان همراهی کنند.